Vznik webu

17. června 2017 v 2:04 | Tulačka po hvězdách |  Má cesta z deprese


Důvody, proč jsem založila tyto stránky, jsou dva - oba velmi prozaické.
Během poslední návštěvy své psychoterapeutky (krátce poté, co jsem se přesunula z ordinace psychiatra), mi byl uložen domácí úkol. Tímto úkolem měl být projekt, jenž povede k využití mých skrytých a málo rozvnuitých talentů a zároveň mi přinese jisté duševní uspokojení.
Nápadů bylo hned několik. Jedním takovým přirozeným nadáním, kterým nepochybně disponuji, je sheldonocooperovská touha zjednávat pořádek a spravedlnost. Pokud jste byli kupříkladu svědky jeho houževnatosti v případě pomsty Vilu Wheatonovi (viz. odkaz "Sheldonův smysl pro spravedlnost"), budete vědět o čem mluvím.
Během posledních let jsem takto angažovaně zaplála zejména ve dvou oblastech.
První z nich se týká stavu životního prostředí v lokalitě, kde žiji (bohužel - místní spolek pro ochranu přírody a životního prostředí ze zcela nepochopitelných důvodu vytrvale ignoruje veškeré mé připomínky i tipy, jak situaci řešit a zlepšit, stejně jako mou snahu o zapojení se).
Druhé téma, kterému jsem se aktivně věnovala a kde jsem pátrala, bylo očkování. I tady jsem však narazila. Jak říká J.R.R. Tolkien: "Trpaslící kopali příliš hluboko..." a všichni příznivci Froda a jeho party vědí, co objevili (viz. odkaz "Trpaslíci kopali příliš hluboko...").
Jinou možností takového projektu, který se nám duševně rozhašeným přímo nabízí, je psaní terapeutického deníku.
Na psaní deníku jsem neshledala nic až tak přitažlivého a atraktivního, ale po necelých dvou měsících od posledního sezení, kdy jsem nehnula ani s petiční akcí pro záchranu místních obojživelníků a kdy jsem navíc pozastavila svou důlní činnost v Morii, se psaní nejeví jako až tak marná alternativa.
Pravdivějším důvodem, proč jsem se nakonec odhodlala ke psaní, je prostý fakt. Zoufale bych si potřebovala pohovořit se svou terapeutkou (říkejme jí Sandra), do dalšího sezení však zbývá víc než měsíc. Křehké stěny mého obvyklého duševního třesu se momentálně ještě o něco více otřásají pod náporem mých emocí, strachů a nároků na mě kladených.
Mým terapeutem budiž tedy tento web.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama